Tiroid Bezi Hastalıkları

Tiroid Bezi Hastalıkları sorunlarına Akupunktur tedavisi ile son!

Tiroid Bezi Hastalıkları Tanımı ve Semptomları

Tiroit bezi boyunda yer alan kelebek şeklinde bir organdır. Salgıladığı hormonlar sayesinde vücuttaki birçok fonksiyonu düzenler.

Ani  sinirlilik hissi, saçların dökülmesi ve matlaşma olması, boğazda ağrı ve şişlik hissi, aşırı terleme, kilo almak ve vermek, kişinin metabolizmasının yavaşlaması veya çok hızlanması, stres ve kaygı gibi özelliler rahatsızlıkların belirtileri arasındadır.

Ne Sebeple Olur ve Tedaviye İlişkin Neler Yapılabilir?

Tiroit bezi fonksiyonları, genel vücut sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü tiroit hormon düzeyindeki dengesizlik, diğer organ ve sistemlerin çalışmasını da olumsuz etkiler.  Eksikliği ya da fazlalığı durumunda çok ciddi rahatsızlıklara ve şikayetlere neden olabilir. Erkeklere göre kadınlarda daha sık görülen tiroit bezi sorunları, birçok rahatsızlığa da zemin oluşturabilir.


Tedavi aşamasında, öncelikle, hastalığının türünün incelenmesi ve kesin teşhis konulması mümkündür. Cerrahi müdahale, ilaç tedavisi gibi tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Yapılan testlerin yanında, bazı kişilerde son derece gözle görülebilen şekil bozukluklarının yaşanması da söz konusu olmaktadır.

Tedavi aşamasında dikkat çeken yöntemlerden biri de akupunktur tedavilerinden yararlanmak olmaktadır. Akupunktur kliniklerinden yararlanmak ve etkili sonuçlar almak mümkündür. Bu tedavinin uzman kliniklerde yapılması çok önemlidir. Çünkü, iğnelerin tiroitte kesinlikle en doğru noktalara temas etmesi, doğru noktalara uygulanması gerekmektedir. Akupunktur tedavisinde, belirli seanslar üzerinden uygulama yapılmaktadır. Bu şekilde, düzenli olarak tedavinin uygulanması ve aksatılmaması çok önemlidir.

Bu şekilde, organda hormonların düzene girmesi, enerji ile sağlıklı olarak çalışmasının sağlanması durumu yaşanacaktır. Akupunktur tedavisinden önde de diğer tedaviler gibi gerekli tetkikler yapılır ve tedavi süreci ona göre belirlenir. Bu şekilde, en etkili çözümler sağlanmaktadır. Kesinlikle akupunktur ve tiroid konusunda uzman kurumlarda tedavi olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu şekilde, en sağlıklı sonuçları alabilirsiniz. Tiroid rahatsızlıklarına veda etmek için doğru seçimleri yapmalısınız.

Tiroid bezi sorunu yaşıyorsanız akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
0212 560 10 60