Dr. Pelin KIYAN

1984 Yılında Ankarada doğdu.
2002 Yılında Özel Kültür Koleji’ni bitirdikten sonra T.C. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 2008 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu.
2009-2011 Yılları arasında İstanbul’da "Enerji Tıbbı" alanında çeşitli kliniklerde hekimlik yaptı.
2011-2012 Yılları arasında Kütahya İlinde Aile Hekimliği, Toplum Sağlığı Merkezi hekimliği, verem savaş hekimliği ile 2012-2013 yılları arasında Gediz Devlet Hastanesinde Acil Hekimliği ve 112 Hekimliği yaptı.

2013 Yılında "Medikal Estetik Hekimliği" uygulamaları eğitim programlarına katılarak mezoterapi ve  botoks uygulaması eğitimleri aldı ve medikal estetik alanında çeşitli kliniklerde çalışmaya başladı. Aynı yıl, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından "İşyeri Hekimliği" Sertifikası, Medikal Ozon Derneğinden de "Ozon Terapi ve PRP" eğitimleri aldı.


2014 Yılında  Bilimsel Tamamlayıcı Tıp Ve Regülasyon Derneğinden "Nöralterapi" eğitimi aldı

.
2014 Yılında T.C. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesin den aldığı eğitim sonrasında yapılan sınavda T.C. Sağlık Bakanlığından "Akupunktur Uygulama Sertifikası"almaya hak kazandı ve bu alanda çalışmaya başladı. 

2014 Yılında dünyaca ünlü akupunkturist Dr. Martha Lucas dan, "Pulse Diagnosis","Restoring Balance to treat Fertility and obesity " eğitimleri ile uzun süredir Hollywood sinema oyuncularına uygulanan" Mei Zen " Estetik Akupunktur tedavilerinin eğitimini aldı.

2014 Yılında Bilimsel Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Derneğinden "İris yüz diagnozu " eğitimleri aldı.

2017 Yılında İstanbul Medipol Üniversitesi'nden aldığı eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak  T.C.Sağlık Bakanlığından  "Mezoterapi Uygulama Sertifikası " almaya hak kazandı.

2017 Yılında  İstanbul  Medipol Üniversitesi'nden aldığı eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak T.C.Sağlık Bakanlığından   "Kupa Tedavileri Uygulama Sertifikası" almaya hak kazandı.

2017 Yılında   İstanbul Medipol Üniversitesi'nden aldığı eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak  T.C.Sağlık Bakanlığından   "Fitoterapi Uygulama Sertifikası" almaya hak kazandı.

2018 Yılında  T.C. Sağlık Blimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde aldığı eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak  T.C.Sağlık Bakanlığından   "Sülük Tedavisi Uygulama Sertifikası" almaya hak kazandı.

Kendisi,Bakırköy-Ataköy 9.Kısım da bulunan  kendi muayenehanesinde hastalarına ; 2014 den bu yana Geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında aktif olarak hizmet vermektedir.