Polikistik Over Sendromu

Polikistik Over Sendromundan Kurtulun!

Polikistik Over Sendromu Tanımı ve Semptomları

Özellikle 30 yaş altı kadınlarda sıkça rastlanan bir hastalık olan Polikistik Over Sendromu (PKOS), yumurtalıkta kalın yumurta dokusu içinde normalden fazla sayıda yumurta olması, tüylenme, adet düzensizliği veya hiç adet olmaması, insülin direnci gibi belirtilerle seyreden bir sendromdur.

Hastalarda genel olarak görülen belirtiler; adet düzensizliği, sivilce, yağlı cilt, tüylenmede artış, kısırlık (infertilite) ve kilo artışıdır.


Ne Sebeple Olur ve Tedaviye İlişkin Neler Yapılabilir?

Polikistik over sendromunun asıl sebebi bilinmemesine rağmen, doktorlar bu hormonal dengesizlikte genetiğin ve beslenmenin etkili olduğuna inanmaktadırlar. Anne ya da kız kardeşte polikistik over sendromu görülüyorsa kişide polikistik over görülmesi ihtimali artıyor.

AKUPUNKTUR ile, “hipotalamus-hipofiz-overler” üzerinden gerçekleşen metabolik-endokrin sistem ve yumurtlama üzerinde olumlu sonuçlar alınmaktadır ve doğum kontrol haplarındaki gibi “yan etkileri” yoktur. Melatonin salgısını artırdığı bilimsel olarak da gösterilen Akupunktur,  özellikle otonom sinir sistemini regüle edici ve stres-kaygı-anksiyeteyi  azaltıcı etkileriyle sağlıklı bir kilo verme programına uyumu da artırmaktadır. Böylece, günlük stresi azaltırken, “hipotalamus-hipofiz-overler” üzerinden gerçekleşen metabolik-endokrin sistem dengelenmesi sayesinde de yüzgüldürücü sonuçlar almaktayız.

Polistik Over Sendromu sorunu yaşıyorsanız akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
0212 560 10 60