Hamilelik Bulantı ve Kusmaları

Hamilelik Bulantı ve Kusmaları sorunlarına Akupunktur tedavisi ile son!

Hiperemezis (Gebelik Bulantı, Kusma)

Tanımı ve Semptomları

Bulantı ve kusma gebelikte görüldüğünde ve şiddetli seyrettiğinde bu hastalığın adı hiperemezis gravidarum olur. Çoğu zaman gebelikte kusma normal kabul edilse de, bazen sık, inatçı ve şiddetli derecede olarak anne adayını ciddi anlamda rahatsız edebilir. Hamileliğin erken dönemleri olan 4 – 6. haftalar arasında başlayarak genellikle gebeliğin 10 – 11. haftalarında en şiddetli halini alır. 14. hafta gibi de son bulur. Fakat bazı anne adaylarında kusmalar gebeliğin son dönemlerine kadar devam edebilir.

Ne Sebeple Olur ve Tedaviye İlişkin Neler Yapılabilir?

Bu rahatsızlığın nedeni tam olarak bilinmese de gebelik başlangıcından itibaren giderek yükselen hcg hormonu ile östrojen hormonu seviyesinin artmasından kaynaklandığı öne sürülmektedir. Bunun yanında stres de, gebelikte kusma ve bulantıyı tetikleyici etkiye sahiptir.

Hiçbir şey yeyip içemeyecek durumda iseniz ya da yediğinizi içtiğinizi içinizde tutamayacak kadar şiddetli kusma ve bulantılarını varsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Aşırı kusmalarınızdan dolayı vücudunuz susuz kalabilir ve gerekli olan besinlerden mahrum kalabilirsiniz. Bu durum uzun süre devam ederse bebeğin gelişimi de olumsuz etkilenecektir.

Akupunktur bu noktada temel tedavi çeşitlerindendir. Akupunkturun önemini ve verdiği rahatlığı ilk seansta hissedeceksiniz. tamamen doğal ve sağlıklı bir tedavi çeşiti olmasıda hiç bir dezavantaj oluşturmamaktadır.

Hamilelik Bulantı ve Kusmaları sorunu yaşıyorsanız akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
0212 560 10 60