Kas Tutulmaları

Kas Tutulmaları sorunları Akupunktur tedavisi ile yerini sağlığa bırakıyor!

Tanımı ve Semptomları

Kas tutulması diye adlandırdığımız durum, sıklıkla ağır yük kaldırma, uygunsuz pozisyonlar, bir şeye uzanma, yanlış pozisyonlarda yatma, travma gibi nedenlere bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen, ancak bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. 

Kas tutulması belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir.  Kas tutulması olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti ve bulgularda belirgin düzelme görülür. Genelde sağlıklı bir bünyeye sahip kişilerde kas tutulması hafif seyrederken bünyesi zayıf olan kişilerde daha ağır seyreder.

Ne Sebeple Olur ve Tedaviye İlişkin Neler Yapılabilir?

Kas tutulma sebepleri arasında birçok şey sayabiliriz. Yetersiz ve dengesiz beslenme, çevresel faktörler ve özellikle Alanya gibi sıcak bölgelerde terleme sonrası klimalı ortamlar başlıcalarıdır. Egzersize bağlı kas tutulması daha sık karşılaşılan bir durumdur. Kasın bazı liflerinin ya da içindeki ve çevredeki dokuların olağan dışı kullanım nedeniyle aşırı gerilmesi, hatta yırtılması sonucu oluştuğu düşünülmektedir. Kas ya da eklem zedelenmesi, aşırı gerilme, yırtılma ya da kanama ve başka doku zedelenmelerine neden olan darbelerle oluşabilir. 

Kas tutulması uygun tedavi ile tam düzelir ve geçicidir; ancak bazen kas tutulması kronikleşebilir ya da tekrarlayabilir. 

Akupunktur tedavisi Kas Tutulmalarında önemli yer tutmaktadır. Vucudu rahatlattığı gibi kas tutulması kronikleşmesini ve tekrarlamasını engellemektedir. Bu hastalıktaki En doğal ve en sağlıklı çözüm yollarındandır.


Kas Tutulmaları sorunu yaşıyorsanız akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
0212 560 10 60