Kilo Verme

Akupunktur ile Kilo vermek çok basit!

Kilo Verme ve Akupunktur

Zayıflama kararı alarak bu yönde adım atmak, insanın beden ve ruh sağlığı için alacağı en önemli adımlardan birisidir. Zayıf kalmak birçok sağlık sorununu engeller, kişinin estetik açıdan iyi hissetmesini sağlar, öz güvenini arttırır ve hareket etmesini kolaylaştırır. 

Zayıflamak, zayıflama kararını alan herkesin başarabileceği bir şeydir. Ancak doğru zayıflama yöntemini bulmak, gerekirse bölgesel zayıflama yapılacak alanların ve yöntemlerin tespitini yapmak ve sağlıklı bir şekilde kilolardan kurtulmak için uzman desteği almak şarttır.

Akupunktur gerçekten bu konuda çok işe yarıyor ve tam bir destek sağlıyor. Kilo verildikten sonra yapılan koruyucu akupunktur seansları sayesinde yeni kiloya vücudu alıştırmakta daha kolay oluyor.

Kararlı ve istikrarlı olmak koşulunu yerine getirdikten sonra kilo vermek adına yapılan bütün yöntemler olumlu sonuç vermektedir. Bu kilo verme sürecinde bizi motive edici, kilo verme verimimizi arttırıcı bazı alternatif yöntemlerden de faydalanabiliriz. Bu yazıda bu alternatiflerden akupunktur ile zayıflama yöntemine yer verilecektir. Öncelikle akupunkturun doğduğu ülke Çin’dir. Çin’de bir takım hastalıkların tedavisinde uygulandıktan sonra tüm dünyaya yayılmış bir tıp çeşididir. Öyle ki Dünya Sağlık Örgütü’nün onayı ile tüm dünyadaki uygulanma alanları çok çeşitli hale gelmiştir. Kelime anlamı olarak iğne batırma anlamına gelen bir tedavi şeklidir. Her ne kadar günümüzde iğne ile uygulanan akupunktur halen en etkili yöntem çeşidi olsa da, iğne korkusu olanlar için iğnesiz akupunktur ve lazerli akupunktur çeşitleri de teknolojinin ilerlemesi ile birlikte icat edilmiştir. İster iğneli, ister iğnesiz ya da lazer akupunktur olsun temelde uygulama mantığı aynı olup sadece uygulama şekli farklıdır.

  • - Akupunktur sayesinde açlık ve iştah aşırılıkları kontrol altına alınır. Aburcubur yeme, oburluk ve tatlı yeme arzusunun önüne geçilir ve çabuk doyma sağlanır.
  • - Akupunktur la mide kazınması ve ekşimesi önlenir (mide asiditesi kontrol altına alınır).
  • - Akupuntur halsizlik ve bitkinliğin önüne geçer, hasta kendini iyi hisseder.
  • - Akupunktur metabolizmayı düzenler.
  • - Akupunktur sayesinde rahat ve huzurlu geçirilen zayıflama döneminde uygulanan besin planı ve yapılan önerilerle kilo kaybeden hastaya yeni bir beslenme anlayışı kazandırırlar. Akupunktur koruma seansları dönemiyle birlikte yeni kilo seviyesine alışılır.

    Akupunktur ile kilo vermek istiyorsanız akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
    0212 560 10 60