Bağışıklık Sistemi Güçlendirme

Akupunktur ,Bağışıklık sistemini güçlendiren çok etkili bir destekleyici tedavi yöntemidir !

Bağışıklık Sistemi ve Güçlendirilmesi

Bağışıklık sistemi, vücudun virüsler ve zararlı bakterilerin sebep olduğu enfeksiyon ve hastalıklara karşı doğal koruyucusudur. Bağışıklık sistemi yetersiz olduğunda, sağlıklı dokular ve enfekte olmuş dokular arasında ayrım yapamaz ve dolayısıyla işlevini yerine getiremez. Bunun için bağışıklık sistemini doğal olarak güçlendirmek gerekir. Sağlıklı olabilmek için vücudun immün sistemi; yani bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekir. Bağışıklık sisteminin gelişmesi için ise bebeklik döneminden itibaren yaşamın her döneminde önemli olan bazı noktalar dikkat edilmesi gerekir. Ancak hava kirliliği, dengesiz ve kötü beslenme, yoğun stres, mevsim değişiklikleri sigara, kimyasallar, genel hijyen kurallarının yerine getirilmemesi, aşırı kilo, kalitesiz uyku gibi sebepler bağışıklık sistemini zayıflatabilmektedir.


Bağışıklık Sisteminin Güçlendirilmesine İlişkin Neler Yapılabilir?

Açık havada sabahları en az yarım saatlik tempolu yürüyüşler, sabah saat 10.00’dan önceki veya ikindiden sonraki güneş ışığından en az yarım saat faydalanmak, her gün duş almak, stresten mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışmak, alkol ve sigara alım oranını minimuma düşürmek veya sıfırlamak, hafif akşam yemekleri tüketmek ve iyi uyumak...

Kış aylarına girerken bağışıklık sistemini güçlendirecek bir beslenme programı uygulanmalıdır. Enfeksiyonlara yakalanmamak için vitamin ve mineral yönünden zengin beslenmek gerekir. Özellikle A, C, B6, E vitamini ve çinko, selenyum minerallerinden zengin olan kış sebzelerinden brokoli, lahana, brüksel lahanası, kırmızılâhana, karnabahar, havuç, marul, yeşilbiber, roka, sarımsak, soğan ve meyvelerden portakal, mandalina, greyfurt, kivi, elmadan bir veya birkaçı günlük beslenmede yer almalıdır.

Akupunktur , bağışıklık  sistemine ait kan hücrelerini arttıran noktalar kullanılarak vücut direncini arttırır . Hem daha az hastalıklara yakalanırsınız hem de daha hafif atlatmanızı sağlar. Bağışıklık sisteminizin akupunktur ile güçlendiğini enerjik, dinç ve sağlıklı oluşunuzdan fark edeceksiniz.

Bağışıklık sistemi güçlendirme desteğini almak istiyorsanız akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
0212 560 10 60