Vücut Mezoterapisi

Vucut Mezoterapisi için sizleri bekliyoruz!

Vücut Mezoterapisi Tanımı

Vücut mezoterapisi; mineral, vitamin ve amino asit enzimlerinin karıştırılarak derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon yöntemiyle enjekte edilmesidir.


Ne İçin Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme, selülit ve sıkılaşma yöntemlerinde sıkça başvurulan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi günümüz tıbbında yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Kozmetik dermatolojide; saç dökülmesi, yüz gençleştirme, leke tedavilerinde, lokal yağ depolanması ve selülitte kullanılabilmektedir.

Yağ parçalayıcı, dolaşımı arttırıcı ve oksijenlenme sağlayıcı lipolitik maddelerin bir araya getirildiği ilaç kombinasyonu sorunlu bölgelere çok ince uçlu iğneler yardımıyla uygulanır. Seans aralıkları ve sayıları kişiden kişiye farklılık göstermek ile birlikte haftada 1 ya da 2 kez olmak üzere 4 ile 10 seans arası uygulanması olasıdır.

Kas içine uygulanan enjeksiyon yöntemleri ile ağız yoluyla alınan ilaçlar tedavide amaçlanan bölgeye tam olarak ulaşmadığı, emilim sırasında büyük bir kısmının parçalandığı için bu yöntemler yeterli olmamaktadır. Vücut mezoterapisinde ise direk hedeflenen bölgeye uygulanan mikroenjeksiyon tedavi yöntemiyle bu sorun ortadan kalkmakta ve büyük ölçüde tedavide başarı sağlanmaktadır.


Vucut mezoterapisi için akupunktur merkezimize ulaşabilir ve hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.
0212 560 10 60